Péče o kameny

 Píši zde návod, jak o kameny pečovat a co s nimi dělat. Návod vznikl díky doporučením a vlastním zkušenostem.

Darovaný či zakoupený kámen u sebe noste až po jeho očištění.
Kámen umyjte pod vlažnou vodou a při jeho mytí do něj vložte myšlenku, záměr, prosbu, kterou můžete říct nahlas přímo tomu kamínku. Jakmile bude mít záměr, bude s ním také pracovat. Myšlenka je vyslovena, prosba poslána do vyšších vibrací, kde je chystána ke splnění.
Poté kámen osušte papírovou či látkovou utěrkou a přeneste jej na místo, kde na něj působí buď sluneční nebo měsíční svit. Každý kámen se nabíjí jinak, většinou je uvedeno u detailu kamene.
Pokud se jedná o sluneční svit, vložte jej na přímé slunce a nechte alespoň hodinu působit sluneční paprsky. Kámen je možné položit přímo na zem, do trávy, na jiný kámen, nebo vložit do tůňky, potůčku, zkrátka kamkoliv vás napadne. Pokud je kámen zasazen ve šperku, je lepší jej položit na zemi.
V případě měsíčního svitu, který snesou všechny kameny, dává se nabít celou noc. Největší sílu načerpají kameny nabité za úplňku, jelikož světlo Luny je úplné, Luna plní přání a kameny nabíjí a poté nás kameny plné energie vedou k realizaci našeho záměru.
Kameny nabíjejte tak často, jak sami cítíte, může být denně, týdně, měsíčně. Jednou měsíčně za úplňku doporučuji stále. Tedy umýt, vložit záměr, dát na svit Luny a ráno k sobě.

Kdy kámen nosit a jak se snese s ostatními kamennými společníky?
Kameny je možno nosit stále u sebe, v kapse, na krku, na ruce…všude vyzařují ochrannou energii do nás i do okolí. Při každodenním výběru používejte intuici, nechte se vést k prvnímu, který vás právě osloví. To je ten správný průvodce pro tento den.
Je možné mít u sebe náramek z jednoho druhu kamene a přívěsek zase z jiného. Vy sami nejlépe poznáte, zda spolu ladí. Intuitivní výběr volí, co naše duše právě dnes nejvíce potřebuje.

Co lze s kameny dělat?
Kameny lze nosit jako šperky nebo je nosit u sebe v jiné formě, můžete je mít doma jako ochránce rodiny a domova.
Doporučuji umístit kámen, křišťál, nad vchod domu. To je taková sprcha, když člověk přijde z vnějšku domů. V bytě je dobré mít malé místo, kdekoliv, kde jste často, oltář, na kterém můžeme kameny umisťovat. Ty pak vyzařují do prostoru celé místnosti, domácnosti. Zjemňují a harmonizují energie, dodávají klid, porozumění a lásku do našich domovů.
Na oltář umístěte také svíčku, kterou nechte hořet vždy, když jste doma. Svíčka nám připomíná světlo, život, vyzařuje teplou a ochrannou energii. Hoří jako naše srdce, což nám její plamen připomíná.
Na oltář můžete umístit cokoliv, co je vašemu srdci drahé, milované. Anděly, mandaly, kameny, sošky, obrázky, vonné tyčinky…všechno, co máte rádi a co vás vyrovnává. Na co se rádi díváte. Když před oltářem postojíte, dojde k velkému zklidnění a propojení. Dejte pozornost každé maličkosti na oltáři, tím probudíte v sobě jejich energii.
Kameny je možno umístit kamkoliv, kde to sami cítíte. Doporučuji také své oblíbené pomocníky vložit pod polštář nebo kamínek při usínání držet v ruce s přáním, aby pomohl něco vyřešit. Také jej můžete přikládat na problematickou část těla, aby jeho energie působila na místo přímo. Lze jej přilepit nebo jej připevnit obvazem. Volba kamenů je na vás, ony si vás samy zavolají.
Z kamenů lze připravovat elixíry, vložením kamene do vody, ale pozor, ne všechny kameny lze takto používat. O každém kameni si nejdřív zjistěte, zda je na vnitřní užití vhodný. Křišťál, růženín a ametyst, které jsou nejběžnější, vhodné jsou. Elixíry se používají i k zevnímu potírání těla.

Kameny je možno přikládat na čakry těla, jejich středy.
Nejvhodnější kameny na jednotlivé čakry následují:
1. čakra jaspis červený
2. čakra karneol
3. čakra citrín
4.
čakra růženín
5.
čakra tyrkys
6.
čakra lapis lazuli, křišťál
7.
čakra ametyst

Co s kamenem, který se poškodil?
Pokud dojde k poškození kamene, praskne, náhle upadne a rozbije se, uštípne atd., přišel náš čas společně se rozloučit. Kámen je dobré vrátit zemi tak, že jej zakopete na nějakém pěkném místě nebo jej vložíte do řeky.
Pokud se tato situace přihodí, kámen již splnil svou pomoc a jeho práce skončila. Je třeba pořídit si další kámen, který zase napomůže posunout se dál.

Pokud máte další zkušenosti s péčí o kameny, napište mi prosím na iriska@svetlovesmiru.cz, ráda zde zkušenosti rozšířím.

Přeji vše dobré, Iriška