Bílá Tara (soška) - bílá barva

Kód: 27210
Tip
460 Kč 380,17 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tárá, též Tára je ženským bódhisattvou, který ztělesňuje ženský aspekt (mateřského) soucítění. Je jedním z nejoblíbenějších bódhisattvů v tibetském buddhismu a vadžrajáně. Podle legendy povstala ze slzy bódhisattvy Avalókitéšvary, kterou uronil, když viděl všechno utrpení světa. Doslova její jméno znamená „Vysvoboditelka“.

Na Táru je často pohlíženo jako na bytost, která lidem může pomoci před hrozícím nebezpečím. Tárá je známá jako zachránkyně, která se objeví v okamžiku, kdy oddaný vyznavač vysloví její matnru óm táre tuttáré turé sváhá. Také pomáhá odstraňovat překážky na cestě k probuzení. Nejrůznější písemné záznamy se zmiňují o dalších schopnostech jako zejména přemáhání duchů a démonů, léčení nemocí a zdolávání všech možných druhů překážek. Podle okolností se může projevit v pokojné nebo hněvivé podobě a její moc překračuje ovládnutí těchto světských obav a sahá až do nebí a pekel.

Tárá má mnoho podob, nejčastěji se vyskytuje jako Bílá Tárá a Zelená Tárá. Zelená Tárá představuje aktivní, energetickou stránku soucítění a je národní ochránkyní Tibetu. 
Bílá Tárá ztělesňuje plodný, mateřský aspekt soucítění.

(převzato z Wikipedie)

Vytištěno v České republice na 3D tiskárně. 

Doplňkové parametry

Kategorie: OBRAZY, SKLO, KERAMIKA, DŘEVO, LAPAČE SNŮ, PLASTIKY, SOŠKY
Původ: Česká republika
Velikost: 60(š)x85mm(v)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: