Amonit leštěný

Kód: 19029
420 Kč 347,11 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Název amonita jako živého tvora a amonitu jako jeho fosílie pochází od starověkých učenců, kteří ve fosiliích neznámého původu viděli podobnost s posvátným rohem boha Amóna. Pod tímto názvem se ukrývá mnoho druhů dávno vyhynulých hlavonožců, jejichž fosilie – zkameněliny v naší nabídce najdete. Tito tvorové žili v mořích celé naší planety před 425 – 66 miliony let a obývali hlubiny až do 800 metrů. Existují odhady, že některé druhy dosahovali velikosti až 2,5 metru. Jejich vápenatá schránka se do dnešních dob uchovala díky jejich uvíznutí v bahně, které časem proniklo i do nejmenších dutin skořápky a přeměnilo se po dlouhých letech v kámen. Vznikla fosilie amonita (živého tvora), ze které je dobře patrná i jeho stavba, kterou můžete obdivovat v řezech amonitů různých velikostí od několika málo až do desítek centimetrů. Po vnějšku leštěného amonitu lze spatřit kresbu, vytvořenou jednotlivými přepážkami jeho ulity. Ta bývá velmi propracovaná a má velkou vypovídací hodnotu, neboť na jejím základě lze následně určit i druh dávného amonita. Ovšem tato kresba je především nádherným a oku lahodícím důkazem, že příroda má nejen smysl pro praktičnost, ale i pro krásu.

Amonity v duchovnu a mystice

Tvarem amonitu je spirála, ta v mystice symbolizuje duchovní vývoj, cestu za vyšším vědomím, za poznáním. Amonitů je tedy často užíváno k meditacím a nejrůznějším obřadům. Amonity jsou ale také fosilie – zkameněliny, a ty mají v duchovním světě také svůj nezanedbatelný význam. Pro jejich přetrvání z dávných dob, jsou spojovány s dlouhověkostí a jsou jim přisuzovány schopnosti spojení se s minulostí. Využívají se k astrálnímu cestování do minulosti nebo ke zkoumání minulých životů. Označení amonitu zmíněnou spirálou času, není tedy až tak od věci.

I v případě, že nejste příliš duchovně založeni, ve chvíli kdy budete váš nový, z naší nabídky pečlivě vybraný amonit obdivovat, se nejspíš neubráníte zamyšlení. Nebavíme se zde totiž jen o obyčejném kameni, řeč je o živém tvorovi, který tu byl dávno před námi a čas který trávil na naší planetě byl mnohem delší než ten, který jsme tu jako lidstvo doposud strávili my. Dejte amonitům šanci vybičovat vaší fantazii a nechejte je, aby ve vaší mysli otevřely okno do světa před desítkami milionů let, kdy se amoniti proháněli v mořských hlubinách v místech všude kolem nás.

Doplňkové parametry

Kategorie: KRYSTALY A MINERÁLY
Původ: Madagaskar
Hmotnost: 77 g
Rozměr: 60x50x15 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: